Wyszukiwarka

III Europejskie Forum Oddelegowanie pracowników do Francji i Belgii w Katowicach

logo oddelego

Po raz trzeci Europejskie Forum Oddelegowanie pracowników do Francji i Belgii odbędzie się w hotelu Qubus Prestige w Katowicach.

Jest to jedyne wydarzenie w Polsce dedykowane eksportowi usług i oddelegowaniu pracowników do Francji i Belgii, gdzie eksperci instytucji rządowych Francji i Belgii oraz praktycy tamtejsi przedstawią sposób wdrażania przepisów unijnych do ich wewnętrznego porządku prawnego.

Celem Forum jest rzeczywiste zapoznanie z wdrażanymi przepisami z najlepszego, pierwszego źródła – jakim są reprezentanci, którzy tworzą nowe przepisy prawa we Francji oraz w Belgii – mówi Agata Bulska-Lainé, Dyrektor Zarządzający Agencji Rozwoju Współpracy Polsko-Francuskiej L'Hexagone, organizatora Forum.
Uczestnicy, którzy brali udział w poprzednich edycjach, doceniają fakt, iż biorąc pod uwagę dynamikę zmian prawnych, zdobywają wiedzę jako pierwsi, nawet odnośnie planowanych zmian.

Jako przykład można wspomnieć poprzednią edycję, podczas której reprezentant Ministerstwa Pracy Francji poinformował uczestniczących, iż w właśnie w dniu trwania obrad Forum , tj. 10 grudnia 2014 r. został złożony nowy projekt ustawy dotyczący wdrażania przepisów o oddelegowaniu, nie licząc ustawy Savary, o której wydawało się, że jest jedyną ustawą wdrażającą przepisy nowej dyrektywy o oddelegowaniu.

Głównymi uczestnikami Forum są przede wszystkim reprezentanci sektora przemysłowego i budowlanego w Polsce, ale również największe francuskie i belgijskie firmy mające swoje oddziały w Polsce zajmujące się delegowaniem/oddelegowaniem pracowników.

<< POWROT